01.08.2005 :: 13:58

Dziś jest nowy dzień... czy lepszy to nie wiem, może troche tak... ale docierac zaczyna do mnie, że nic sie nie dzieje przypadkowo, po za tymi kilkoma, nieświadomymi sprawami na które nie mamy wpływu i które bardzo chcielibysmy pominąc w zyciu...

Co jest we mnie We mnie - góry ciężkie wiatr podnosi, ponad chmury - groźne młoty jak ciężary, i rozrywa je mocarnym tchem i głosem, a zamienia w niepodzielne burz obszary. Potem morza, które szarpią stropy ciemne, gwiazdy z bliska biją we mnie ogniem, poryk gromów, co pod stopą rwą podziemne bramyy blasku - żadnym bramom niepodobne. I ta ziemia cięższa od orkanów we mnie ciasnym z hukiem się obraca, i rozdarty nią jak głazem rana czekam Boga, który nigdy nie powraca. Albo ptak zimowy w śniegu na mnie woła, długie pola pod nim, pola smutku, gdzie się cisza zmienia w głuchy łuk kościoła i tak w wieczność wchodzę po cichutku. Albo jeszcze góry cięte strugą jak wstrzymany pęd obłoków we mnie wstąpią i jak w rzece zamyślenia długiej smoki białe w mym odbiciu się wykąpią. i powrócę między ludzi w gniew i miłość w kruchym ciele, w nieostrożnym, w szklanej trumnie, tak poczekać w tym, co jest, i w tym, co było, całą wieczność tak przeczekać, nim zrozumiem.

Krzysztof Kamil Baczyński